Вже із шести років діти можуть займатися бойовими мистецтвами. Чому саме цей вид спорту? Звичайно, єдиноборства не можуть бути найкращим видом спорту для всіх дітей без винятку, але вони мають значний вплив на фізичний та психологічний розвиток.
У цій статті ми спробуємо дати кілька порад, які допоможуть батькам прийняти обґрунтоване рішення у виборі найбільш оптимального закладу серед великої кількості конкуруючих між собою шкіл бойових мистецтв. Отже, розглянемо кілька основних кроків, на які обов’язково слід звернути увагу.
Крок 1. Визначте ціль занять. Всі бойові мистецтва можна розділити на дві групи: спортивні єдиноборства і прикладні системи. Основою спортивних єдиноборств (бокс, кікбоксинг, боротьба, дзю-до, спортивне самбо, тхеквондо, спортивні школи карате) є певні правила, тобто основна ціль занять спортивними єдиноборствами – це стати першим серед суперників, перемагаючи їх на змаганнях. Прикладні системи – це рукопашний бій, різні системи самооборони (наприклад, бойове самбо), а також традиційні бойові мистецтва (традиційні школи карате, айкідо, джиу-джитсу, кунг-фу, ушу). Тобто, якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина стала спортсменом, атлетом і займалася для свого здоров’я, то Вам підійдуть спортивні єдиноборства, а якщо хочете, щоб дитина просто могла відповісти на образи хуліганів, то варто звернутися в секцію рукопашного бою.
Крок 2.Дізнайтеся більше про кілька основних бойових мистецтв. З’ясуйте, чим вони можуть бути користі для Вашої дитини або чи є у них протипоказання. Розгляньте різні аспекти обраних єдиноборств. Так Ви дізнаєтесь, наприклад, що айкідо більше підходить для дітей, схильних до романтики, східної екзотики, котрі віддають перевагу естетиці єдиноборства перед його практичним застосуванням. Але на заняттях із цього виду бойових мистецтв Ваша дитина буде часто падати, тому якщо у неї є проблеми із внутрішніми органами, то краще підібрати щось інше. Карате зацікавить дітей із високою рухливістю і сильними ногами, та цей спорт не сприяє росту дитини. Бокс буде найкращим заняттям для діток, котрі прагнуть до самоствердження, але він протипоказаний при проблемах із зором та може призвести до сутулості. Бойове мистецтво, яке практично немає протипоказань для дітей – це муай тай, воно найкраще підійде активним, енергійним дітям, допоможе загартувати характер та розвинути силу волі.
Крок 3.Будьте готові приділити трохи часу для свого дослідження. На щастя, завдяки Інтернету це завдання можна значно спростити. Складіть список шкіл, котрі діють у вашому місті і почніть перевірку веб-сайтів кожної з них. Ви повинні шукати інформацію про тренерський склад та виділяти для себе ті заклади, де працюють дипломовані тренери з відповідною освітою. Дуже важливо звернути увагу на такі аспекти як дисципліна і контроль. У процесі передачі бойового мистецтва від вчителя до учня вони є настільки ж важливими, як і навчання дитини самого бою.
Крок 4.Хороший тренер з бойових мистецтв для дитини - це 90% успіху у поєдинку. Якщо у спортивній школі чи клубі не працюють дипломовані тренери, а цей заклад здається цікавим для Вас – відвідайте його. Ви можете багато дізнатися, поспілкувавшись із головним тренером та посидівши на кількох заняттях. Ви побачите, чи може тренер добре контролювати групу? Чи приділяє він достатньо уваги кожному із учнів? Чи задоволені учні тренувальним процесом? Хороший тренер зацікавить своїх підопічних і зробить так, щоб вони хотіли до нього повернутися. Він демонструватиме справжнє піклування про успіх дітей не тільки у бойових мистецтвах, але й в інших сфер життя.
Крок 5. Як тільки ви побачите, що тренер повністю Вас влаштовує, придивіться уважніше до самого приміщення, де буде займатися Ваша дитина. Хороший зал для тренувань із бойових мистецтв повинен бути бездоганно чистим. Якщо Ви побачите, що учні прибирають зал до і після заняття самостійно, не спішіть із негативними висновками. Такі правила вчать дітей дбати про себе та своїх тренерів, а також сприяють їхньому розвитку як особистості.
Крок 6.Зверніть увагу на витрати, які вам доведеться здійснювати, якщо Ваша дитина буде членом спортивного клубу. Існують великі школи бойових мистецтв, які діють тільки заради отримання прибутку, але є також і некомерційні школи. Вартість, звичайно, не визначальний фактор у виборі спортивного закладу, але вона все ж є важливим аспектом для батьків.
Крок 7.Переконайтеся, що клуб бойових мистецтв, який ви обираєте, має гарну репутацію у суспільстві. На приклад, заклад бере участь в організації різних масових заходів чи виступає їх спонсором, організовує змагання з єдиноборств чи, можливо, сприяє у роботі благодійних організацій.
І, на кінець, пам’ятайте, що обираючи бойове мистецтво для дитини перш за все поцікавтеся її власною думкою.