Укр;)МАМІК Вт, 2024-11-26, 4:14:11 PM
Головна | Реєстрація | Вхід Приветствую Вас Гость | RSS
Категории каталога
Хочу ребенка [18]
Овуляция [3]
Беременность [21]
Второй ребенок [3]
Многодетные [1]
Головна » Статті » Хочу ребенка » Беременность [ Додати статтю ]

ТЕРАТОГЕННИЙ КАЛЕНДАР. Думки вголос
Медичною мовою, яка базується на науковій греко-латині, лікарі послуговуються не лише для того, щоб «хворі нічого не зрозуміли». Як читач здогадався, в лапки взято розмову між пацієнтами в коридорі поліклініки.

Часом треба було б говорити якомога простіше та зрозуміліше, щоб знання, отримані лікарями на інститутській лаві, донести до найбільш тугодумного пацієнта. Речі варто називати своїми іменами, без усяких іномовлень. Прямо казати щиру правду. Щоб людина однозначно зрозуміла. Зарубала собі на носі та на інших частинах тіла. Я кажу про той період розвитку ембріона людини, який вивчає тератологія. В основі терміну — грецьке слово «тератос» (чудовисько, каліцтво). Тератогенний календар, календар розвитку плода в перші дванадцять тижнів після зачаття, — не що інше, як календар каліцтв. Ймовірних каліцтв. Вони необоротно матеріалізуються, якщо вагітна та її оточення послідовно не дотримуватимуться приписів цього календаря або ігноруватимуть їх.

Годинники природи йдуть із точністю, якій можна позаздрити. Належить людському плоду розвиватися в лоні матері 40 тижнів — якраз стільки, ні годиною менше (довше) — ці годинники відраховують час. Недарма більшість нормальних пологів припадає на темний період доби. Так відбувається зовсім не тому, що роділлі через властиву їм злостивість мають намір створити незручності персоналу пологових будинків.

Дев’ять місяців плід перебуває в утробі матері. Але не за кам’яною стіною. Він потерпає від тих самих струсів, що й організм жінки, під чиїм серцем розвивається. Особливо під час суперкритичного тератогенного періоду внутрішньоутробного життя, з 2-го по 12-й тиждень вагітності. Загроза нависає у ці тижні, як дамоклів меч. А станеться лихо чи обмине — цілком залежить від кожної майбутньої матері й від її оточення.

Із 2-го по 12-й тиждень закладаються всі структури майбутнього організму. Цей період, якщо говорити образно, можна порівняти із періодом квітування плодових дерев. Трапляться раптом морози, буревій зі снігом або який-небудь інший природний катаклізм — плодів не чекай.

Організм людини набагато складніший від рослинного. Звідси відносна довготривалість календаря ймовірних каліцтв. Вони безпосередньо залежать від часу формування тієї або тієї структури організму людини.

Перелічимо основні:


кінцівки утворюються з 2-го по 8-й тиждень вагітності;
очі й серце — з 4-го по 7-й;
губи — з 5-го по 6-й;
зуби й вуха — з 6-го по 10-й;
мозок — з 6-го по 11-й;
ротова порожнина — з 10-го по 11-й;
органи травлення — з 11-го по 12-й тиждень вагітності.


Жінка досить часто ще не здогадується про свою вагітність, а процес, цитуючи слова політика недавнього минулого, активно йде. Плід при цьому абсолютно беззахисний. Будь-яка зовнішня інтоксикація, зокрема й емоційний та фізичний вплив, може закінчитися для майбутньої дитини інвалідністю.

Мати моєї юної пацієнтки, ще не знаючи про вагітність, пішла на прийом до зубного лікаря та попросила зробити знеболювальний укол. Ін’єкція стала причиною вродженої клишоногості дочки.

Інша мама прийняла свій «цікавий стан» за банальну «затримку» і за порадою «досвідченої» подруги випила дві столові ложки вітаміну Е. Отруйної дози виявилося досить, щоб малюк у півтора року лежав без руху і тихенько плакав, лише голосом відрізняючись від нерухомого огірка...

Ще одну маму на третьому місяці вагітності щасливий тато від напливу почуттів щосили пригорнув до грудей. У сина розвинувся дитячий церебральний параліч. Не в такій тяжкій формі, як у дівчинки, чия мама намагалася зумовити місячні за допомогою вітаміну Е, але все ж таки.

Приклади можу наводити довго. Через мої руки пройшли тисячі малят з неврологічною недостатністю. Чи ледве не за кожним другим — різновид історій, про які йшлося вище. Інші — це діти, що пережили на порозі життя пологові травми. Але й ускладнені пологи — здебільшого наслідок уражень тієї або тієї структури плода в лоні матері.

Про календар каліцтв прекрасно знали й намагалися обрядами та правилами поведінки відвести лихо наші далекі предки. З винаходом писемності їхній багатовіковий досвід зафіксували світові релігії.

Автор розповіді, яка лягла в основу лібрето знаменитої опери «Кармен», під час зустрічі з героїнею викинув з рота сигару. Дівчина вдячним кивком оцінила знак уваги з боку чоловіка. Сигарний дим міг нашкодити її майбутній дитині за умови вагітності.

А весілля? Без упину веселитися та підсолоджувати гірке вино поцілунком молодих дозволялося на всіх континентах лише гостям. Винуватцям урочистостей перед першою шлюбною ніччю, а то й на весь медовий місяць, доторкатися до чарки із хмільним зіллям категорично заборонялося.

Судячи з усього, наші «просунуті» мери міст, які рвуть під час богослужінь один в одного з рук свічки, не мають жодного уявлення щодо щирої турботи про здоров’я молодят. Інакше б не дарували «від імені та за дорученням» молодим парам по пляшці шампанського.

У часи наших бабусь і дідусів люди ще мали право сподіватися на милість природи, бо нічого поганого ще не встигли з нею зробити. Навколишнє середовище — повітря, вода, їжа — не загрожували отруєнням. Проте не менш жорсткі обмеження для молодят, особливо для представниць жіночої статі, мали силу звичаю, закону. «Моя порада: до заручин не цілуй його!» — усього лише перший, далеко не найсуворіший пункт.

Політикам, стурбованим різким зниженням народжуваності, я б порадив: перш ніж вишукувати в бюджеті мільярди на допомогу під час народження, потурбуватися, щоб інформацію про календар каліцтв учні одержували ще в школі, у старших класах. Найкраще — якомога раніше.

Не можна видавати посвідчення про закінчення класу, тим більше — атестата зрілості, якщо знання спецкурсу із календаря каліцтв у школяра оцінено негативно або посередньо. Конспект цього календаря варто вручати всім молодятам. Замість келихів і пляшок.

Без здорових дітей у країни не буде здорового майбутнього. Невже не зрозуміло?

Володимир БЕРСЕНЄВ,
заслужений лікар України.


Источник: http://www.vz.kiev.ua
Категория: Беременность | Добавил: ukr-mamik (2008-09-17) | Автор: Володимир БЕРСЕНЄВ
Просмотров: 1325 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма Вхіда

Поиск
Статистика

Онлайн всього: 1
Путешествующие: 1
Домашние - НАШИ: 0

При копіюванні любых матеріалів обов"язкове гіперпосилання на сайт //ukr-mamik.at.ua Всі права захищені © 2007-2024