Протягом найближчих десяти років кількість людей старше 65 років у світі вперше перевищить чисельність дітей віком до п'яти років.
Про це сьогодні, 21 липня, пише The Guardian, посилаючись на нову доповідь Бюро перепису США. Автори дослідження стверджують, що вже зараз щомісяця в світі стає на 870 тисяч осіб похилого віку більше.
Якщо в 2008 році на Землі проживало близько 506 мільйонів осіб віком 65 років і старше, то до 2040 року їх кількість зросте до 1,3 мільярда. При цьому частка людей похилого віку в чисельності світового населення зросте із 7% до 14%.
При цьому дослідники зазначають, що нині з 25 країн світу із найстарішим населенням 23 містяться в Європі. Вони прогнозують, що до 2040 року кожен четвертий європеєць буде доросліше 65 років, а кожен сьомий – доросліше за 75.
Автори доповіді охарактеризували збільшення середньої тривалості життя в різних країнах одночасно як досягнення і виклик людству.
"Люди живуть довше, а в деяких частинах світу і більш здоровим життям. Це говорить про одне з головних досягнень минулого століття, але також і про серйозний виклик, оскільки співвідношення літніх людей у більшості країн збільшується", - сказано в доповіді Старіючий світ 2008.
Фахівці попереджають, що тенденція, яка спостерігається зараз, може привести до якісних економічних і соціальних змін на всіх рівнях суспільства: від структури сім'ї до системи пенсійного забезпечення.
Крім того, вони звертають увагу на те, що саме явище старіння населення, яке раніше вважалося прерогативою розвинених країн, в останні роки поширилося і на країни, що розвиваються.